Zapraszamy młodzież na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w ramach projektu „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa”, które odbędzie się w dniu 13 grudnia godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu, (sala 107), 1 Maja 4, 39-400 Tarnobrzeg.

Co dla Was przygotowaliśmy?
 Prezentację projektu – dowiedz się, jak wziąć udział i jakie możliwości rozwoju oferujemy młodym ludziom z Podkarpacia,
 Szkolenie – poznaj skuteczne metody walki z dezinformacją i naucz się dbać o rzetelność informacji,
 Dyskusję – podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat mediów oraz roli młodzieży w budowaniu aktywności obywatelskiej. Projekt „Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa” ma na celu rozwój kluczowych kompetencji medialnych i obywatelskich, takich jak krytyczne myślenie czy efektywne korzystanie z nowoczesnych technologii informacyjnych. Chcemy wspólnie promować aktywność obywatelską i zachęcać młodych ludzi do refleksji nad znaczeniem mediów w demokracji.

Co jeszcze oferujemy w ramach projektu?
 Serię spotkań informacyjnych,
 Cztery weekendowe zjazdy w wybranych miastach Polski,
 Mentoring, podczas którego uczestnicy stworzą własne materiały dziennikarskie,
 Wyjazd studyjny do Warszawy – wyjątkowa okazja, by poznać pracę mediów „od kuchni”.

Organizatorem projektu jest Fundacja Misji Obywatelskiej, założona z inicjatywy młodych osób, które działają na rzecz rozwoju społeczeństwa. Fundacja opiera swoją działalność na trzech filarach:
 Wymiar społeczny – aktywizacja różnych grup społecznych, w tym młodzieży, dzieci i seniorów,
 Działalność ekspercka – wsparcie w dziedzinach bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki,
 Rozwój mediów obywatelskich – wspieranie i budowa niezależnych mediów.

Fundacja działa na terenie południowo-wschodniej Polski i nieustannie wspiera rozwój lokalnych społeczności.
Spotkanie to wyjątkowa okazja, by poznać szczegóły projektu i już teraz rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem i edukacją medialną.

Grupą docelową projektu “Podkarpacka Akademia Dziennikarstwa” jest 25-osobowa grupa młodzieży w wieku 16-30 lat z województwa podkarpackiego. Projekt ma charakter inkluzywny, dlatego w szczególności odbiorcami bezpośrednimi są osoby z obszarów dotkniętych wykluczeniem komunikacyjnym, mające ograniczony dostęp do ofert edukacyjnych i kulturalnych. Zapewnione zostanie indywidualne wsparcie dla osób napotykających przeszkody, w tym dostosowanie działań do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, czy specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Źródło: Fundacja Misji Obywatelskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj