W sobotę w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się finał Konkursu Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki.

Najpiękniejsze melodie bożonarodzeniowe zabrzmią po raz kolejny w Tarnobrzeskim Domu Kultury. W sobotę 22 stycznia odbędzie się finał tegorocznej edycji Konkursu Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki. W tym roku już po raz 26.

– W zeszłym roku z powodu pandemii nie udało nam się spotkać na wspólnym kolędowaniu – mówi koordynatorka konkursu Katarzyna Dereń. – Trochę obawialiśmy się, jak to będzie w tym roku, czy będą zainteresowani, czy w obecnej sytuacji zdołają się dobrze przygotować. Okazało się jednak, że chęci są, zgłoszeń wpłynęło wiele, blisko 40, więc konkurs będzie ciekawy, a poziom na pewno wysoki. Cieszymy się bardzo, że młodzi wokaliści wciąż chcą śpiewać kolędy, że chętnie poznają je i dokonują własnych interpretacji.

Celem konkursu bowiem jest pielęgnowanie tradycji kolędowania oraz zachęcenie wykonawców do opracowania własnych, współczesnych interpretacji kolęd. W komisji artystycznej zasiadać będą: Diana Ciecierska – wokalistka, autorka tekstów, laureatka wielu konkursów i festiwali piosenki, Wojciech Kawa – muzyk, pianista, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu oraz Mariusz Ryś – muzyk, muzykolog, zastępca dyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Przesłuchania konkursowe będą otwarte dla wszystkich chętnych. Początek o godz. 11.00.

Organizatorzy przypominają, że na terenie TDK-u obowiązują obostrzenia sanitarne i proszą uczestników o noszenie maseczek, dezynfekcję rąk i zachowanie dystansu. W Sali widowiskowej obowiązuje limit 30% miejsc w sali. Ponad ten limit mogą wejść tylko osoby posiadające tzw. paszport covidowy.

Źródło: TDK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seven + fifteen =