Zapraszamy na kolejną edycję Dookoła Wody Festival, która odbędzie się 23-25 lipca 2021 r. na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu i w Starym Porcie. Festiwal połączony będzie z IV Galą Orderu Rzeki Wisły, a tym samym uroczystym nadaniem tytułu Kawalera Orderu Rzeki Wisły retmanowi – Mieczysławowi Łabęckiemu.
Więcej szczegółów na stronie orderwisly.pl.

Dookoła Wody Festival to wielobarwna, wielokulturowa i fascynująca podróż muzyczna przez bliskie i dalekie zakątki kuli ziemskiej. Jest imprezą, która oferuje spojrzenie na Muzykę Świata z innej perspektywy. Odbywa się w Sandomierzu – mieście niegdyś położonym na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych.

Ten wiekowy gród w swej przeszłości stale gościł rozmaitych przybyszów z innych regionów kraju i świata, którzy oprócz swych cennych towarów, oferowali także kontakt ze swoją kulturą. Miasto wiele zawdzięcza temu, że mogło garściami czerpać z tych przywilejów. Dziś miejsce historycznych szlaków handlowych (bursztynowego, jedwabnego i solnego) zastąpiono turystycznymi. Dzięki temu ten od dawna znany i przyjazny zgiełk oraz wielokulturowa atmosfera są nadal wyraźnie odczuwalne.

Źródło: Sandomierskie Centrum Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 2 =