W związku z pojawiającymi się przypadkami koronawirusa w szkołach, przypominamy o kilku ważnych wytycznych GOV, dzięki którym uda się zminimalizować ryzyko zagrożenia w placówkach oświatowych.

Uczniu, o czym musisz pamiętać?

  • Źle się czujesz? Zostań w domu

Jeżeli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby – nie idź do szkoły i zostań w domu. Poczułeś się źle w trakcie lekcji lub na przerwie? Koniecznie poinformuj o tym nauczyciela.

  • Myj i dezynfekuj ręce

Pamiętaj o dezynfekowaniu i myciu rąk. Nie dotykaj nosa, oczu i ust.

  • Zachowaj bezpieczną odległość

Aby chronić siebie i innych w miarę możliwości zachowuj bezpieczną odległość od koleżanek, kolegów czy nauczycieli. Żeby było to możliwe, dyrektor Twojej szkoły może wprowadzić różne godziny przerw lub zajęć na boisku. Jeżeli na korytarzu lub w innym miejscu oprócz Ciebie przebywa dużo innych osób – zakryj usta i nos.

  • Nie podawaj ręki na powitanie

Tymczasowo zrezygnuj z podawania ręki na powitanie swoim koleżankom i kolegom – uśmiech i miłe słowo zdecydowanie wystarczą!

  • Nie pożyczaj!

Używaj swoich podręczników i przyborów – staraj się ich nie pożyczać od innych osób.

Lekcje w szkole czy może w domu?

Ze względu na pandemię koronawirusa może zdarzyć się, że stacjonarne zajęcia w Twojej szkole zostaną tymczasowo zawieszone.

W takiej sytuacji, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, możliwe jest kształcenie na odległość. Uczniowie zostaną w domach, a lekcje będą odbywać się z wykorzystaniem internetu lub w inny sposób ustalony przez Twojego nauczyciela wspólnie z dyrektorem szkoły. Możliwy jest też wariant mieszany – czyli prowadzenie zajęć naprzemiennie np. tydzień stacjonarnie – w klasach, tydzień zdalnie – w domach.

Nie tylko uczniowie i nauczyciele muszą zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. To dotyczy również rodziców. O czym powinni pamiętać opiekunowie osób uczących się? Wskazówki na plakacie.

Info: https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-uczniow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj