fot.mdyszlewski.pl

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy z mieszkania przy ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu. Do zdarzenia doszło dziś, około godziny 10.

Funkcjonariusze ustalili, że do jednego z mieszkań w bloku zapukał nieznajomy mężczyzna, który oferował do sprzedaży ziemniaki.  85- letni mężczyzna, chcąc skorzystać  z okazji, wpuścił do swojego mieszkania nieznajomego mężczyznę. Podczas rozmowy, handlarz poprosił seniora o rozmienienie mu 200 zł. Złodziej odkrył, gdzie starszy mężczyzna trzyma gotówkę i go okradł. Łupem padło 4 tys. zł.

Przypominamy!!!

  • Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są coraz bardziej bezwzględni. Pod różnymi pretekstami wyłudzają często spore sumy pieniędzy.

PAMIĘTAJMY!!!

  •  zanim wpuścisz do mieszkania osobę podającą się za pracownika administracji, gazowni, prowadzącą sprzedaż bądź też informującą o konieczności sprawdzenia odpływu wody, ścieków lub każdą inną obcą osobę, bądź ostrożny i poproś o stosowny dokument. Uczciwa osoba zrozumie takie postępowanie, a przestępcę zrazi to do dalszego działania,
  •  nie pozostawiaj nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu i korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.

O każdym podejrzanym przypadku, natychmiast powiadom policjantów dzwoniąc pod numer 47 825 33 10 lub 112.

Info: KMP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − nine =