Do 15 stycznia potrwa testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2. Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu  będzie ok. 168 tys. osób.

Na terenie województwa podkarpackiego chęć udziału w badaniach potwierdziło  ponad 7000 nauczycieli  i pracowników administracyjnych ze szkół.

Testy będą wykonywane metodą RT-PCR w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej  w Rzeszowie oraz pięciu innych laboratoriach na terenie województwa.  Dla sprawnego przeprowadzenia badan na terenie naszego województwa przygotowano  121 punktów wymazowych, zapewniono 24 zespoły wymazowe oraz 19 zespołów  WOT.  

Organizacja badań  we wszystkich punktach poboru  odbywać się będzie  zgodnie z przyjętym harmonogramem:

O wyniku jest informowana jest osoba badana. Każdy z uczestników badania otrzyma  pisemną informację  „Mam pozytywny wynik testu? Co dalej?

Jeśli wynik będzie pozytywny, wtedy pracownik automatycznie zostanie skierowany na izolację, rozpocznie dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną.

Fot. i info: www.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × three =