Jak informuje komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych, podpułkownik Bogdan Wójcik, przez cały grudzień na nowodębskim poligonie będą prowadzone ćwiczenia oraz strzelania dzienno-nocne z użyciem ostrej amunicji. Także w dni wolne i świąteczne.

W związku z powyższym, komendant apeluje do mieszkańców okolicznych miejscowości oraz osób przejeżdżających w pobliżu poligonu o bezwzględne przestrzeganie zakazu wstępu na poligon. O zakazie wstępu przypominają także tablice ostrzegawcze, maszty z  kulami, oznakowane szlabany zamykające wjazd na drogi poligonowe.

W ubiegłych latach nieprzestrzeganie tych zasad było przyczyną wielu tragedii. Bezmyślność oraz brak zdrowego rozsądku doprowadził do
groźnych wypadków na poligonie, których ofiarami były osoby cywilne, najczęściej dzieci i młodzież. Dzieje się tak często przy milczącej
akceptacji rodziców
– informuje komendant Wójcik. Przypomina on także, że w związku z ćwiczeniami teren jest na bieżąco monitorowany przez Żandarmerię Wojskową, a osoby łamiące obowiązujące zakazy podlegają karom administracyjnym, w tym finansowym.

Źródło: OSPWL Nowa Dęba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − 3 =