Sejmik Województwa Podkarpackiego przyjął uchwałę, na mocy której udzielona zostanie pomoc pogorzelcom z Grębowa. Otrzymają oni 60 tysięcy złotych.

13 listopada informowaliśmy o ogromnym pożarze domu do jakiego doszło w miejscowości Grębów. Tego dnia płomienie objęły swoim zasięgiem dwa domy oraz kotłownię znajdującą się na jednej z posesji. Pożar pozbawił rodziny praktycznie wszystkiego.

Wójt gminy Grębów – Kazimierz Skóra zwrócił się do Samorządu Województwa Podkarpackiego o pomoc dla pogorzelców. Podobnie zareagowali radni sejmiku – Kamila Piech i Jan Dziubiński oraz senator Janina Sagatowska. Ta prośba została wysłuchana i podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmiku Województwa Podkarpackiego jednogłośnie zdecydowano o przekazaniu pogorzelcom 60 tysięcy złotych.

To już kolejne wsparcie jakie otrzymały poszkodowane w pożarze rodziny. Wcześniej, udało im się uzbierać w internetowej zbiórce niemal 50 tysięcy złotych.

Zbiórka dostępna jest pod tym linkiem: https://pomagam.pl/matykadiana00?fbclid=IwAR0ACj-H80YyMXqLVus0BN3geLu-j7DWV4uh1gvGGRWHTYou24VeRpU8E90

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 3 =