Zgodnie z raportem przygotowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie na temat sytuacji epidemicznej w województwie podkarpackim, dzisiejszego dnia odnotowano 20 przypadków zakażenia koronawirusem w Tarnobrzegu. Jak się okazało, 12 z nich dotyczy pacjentów oraz personelu z Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Od marca, kiedy w Polsce wybuchła pierwsza fala epidemii covid-19, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu nie zanotował żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Sytuacja uległa zmianie pod koniec października kiedy to wykryto wirusa u paru pracowników. Jak poinformowała nas dyrektor ZPO – Barbara Zych – pomimo tych przypadków sytuacja w placówce była stabilna i personel regularnie monitorował stan zdrowia pacjentów, ze szczególnym uwzględnieniem symptomów potencjalnego zakażenia covid-19. Niestety, sytuacja pogorszyła się w tym tygodniu kiedy wykryto objawy u części pracowników i pacjentów, od których od razu pobrano wymaz. Dziś rano, 19 listopada, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna potwierdziła, że 9 pacjentów oraz 3 pracowników ZPO jest zakażonych.

– Część naszych pacjentów została dziś przewieziona do szpitali w Dębicy, Przemyślu, Jarosławiu i Mielcu. To odległe miejscowości, ale tylko tam znalazło się miejsce dla chorych na oddziale zakaźnym. W tej chwili osoby, które mają potwierdzony wynik, i u których lekarz podejrzewa zakażenie przebywają w wydzielonej części budynku na piętrze. Natomiast personel przebywa w domu na kwarantannie. Ogólny stan zakażonych pacjentów jest dobry, jednakże sytuacja jest dynamiczna i wciąż się rozwija- poinformowała Barbara Zych.

Jutro testom na obecność koronawirusa poddani zostaną wszyscy pacjenci i personel Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 1 =