Na pływalni MOSiR w Tarnobrzegu odbyła się Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci 10-11 lat – II edycja jesienna. Gospodarzem był UKS Delfin Tarnobrzeg.

W zawodach startowało około 140 zawodników z 15 klubów z województwa. Zawody były na wysokim poziomie, padło wiele rekordów życiowych. UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 19-osobowa ekipa. Podopieczni trener Angeliki Michalik zdobyli 5 medali (1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe).

Rewelacyjnie spisał się Nikodem Bajer, zdobywając złoty medal na 200 m stylem klasycznym. Do grona medalistów dołączyli również Albert Borkowski (srebrny i brązowy), Igor Majewski (brązowy), Jan Pyka (brązowy). W klasyfikacji drużynowej klub UKS Delfin Tarnobrzeg uplasował się tuż za podium – na 4 miejscu. W kategorii najlepszy zawodnik w roczniku 2010 i młodsi, Albert Borkowski zajął 2 miejsce, w roczniku 2009 miejsce 4 – Igor Majewski, a jego klubowy kolega Nikodem Bajer – 5 miejsce.

Zawody odbyły się bez udziału publiczności.

Info: UKS Delfin Tarnobrzeg