Od soboty, 24 października cały kraj objęty został obostrzeniami czerwonej strefy. Stan epidemii nakłada na policjantów dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są zasady obowiązkowej kwarantanny oraz to, czy mieszkańcy stosują się obostrzeń związanych z zakrywaniem ust i nosa. Od początku października br. tarnobrzescy policjanci przeprowadzili 85 interwencji w związku z naruszaniem reżimu sanitarnego. Apelujemy do wszystkich osób o odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych obostrzeń.

W związku z rosnącą falą zakażeń, tarnobrzescy policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń w walce z pandemią koronawirusa. W dalszym ciągu dzielnicowi sprawdzają, czy osoby poddane obowiązkowej kwarantannie, przestrzegają jej zasad.Od początku października br., funkcjonariusze przeprowadzili 85 interwencji związku z naruszaniem reżimu sanitarnego.

Pamiętajmy, że w przypadku naruszenia przepisów wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem, policjant może nałożyć mandat w kwocie do 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu, a także powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

INFO I FOTO: KMPW W TARNOBRZEGU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × three =