W związku z ulewnymi deszczami, które przechodziły nad podkarpaciem w okresie od 26 do 30 czerwca, tarnobrzescy strażacy byli wzywani do pomocy mieszkańcom zalanych terenów. Siłą żywiołu najbardziej zostali dotknięci mieszkańcy powiatów rzeszowskiego, łańcuckiego, przeworskiego, przemyskiego i jasielskiego. Do pomocy zostały zadysponowane dwie kompanie ratownicze, w skład których wchodzili strażacy PSP i OSP z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego.

27 czerwca – w miejscowości Tarnawka nasi strażacy pomagali w usuwaniu szkód, które wyrządziły wezbrane wody miejscowej, niewielkiej rzeczki. Strażacy udrażniali niedrożne przepusty pod drogami, pompowali wodę z miejscowych obiektów użyteczności publicznej, tj. domu kultury i szkoły oraz wycinali i usuwali powalone drzewa.

28 czerwca – kolejna kompania strażaków PSP i OSP została zadysponowana na teren powiatu rzeszowskiego. W miejscowościach na terenie gminy Chmielnik strażacy pomagali mieszkańcom zalanych budynków.

28 czerwca – nasi strażacy zostali zadysponowani na teren powiatu jasielskiego, gdzie przy użyciu pompy dużej wydajności pomagali pompować wodę z rozlewiska, które powstało po przejściu nawałnicy nad regionem.

Źródło: PSP Tarnobrzeg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five + 11 =