Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał starostwu środki ochrony osobistej. Maseczki ochronne, płyny do dezynfekcji i rękawice trafiły już do powiatowych jednostek.

Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu otrzymało 900 maseczek ochronnych, 600 sztuk rękawiczek ochronnych, 30 litrów płynu do dezynfekcji rąk – wylicza starosta Jerzy Sudoł. – Oprócz tego Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorzycach dostał 5 litrów płynu dezynfekcyjnego, podobnie jak Środowiskowy Dom Samopomocy w Knapach i ŚDŚ w Nowej Dębie, do którego prócz płynu trafiło 100
maseczek. Do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Baranowie Sandomierskim trafiło 300 maseczek i 200 rękawiczek oraz 10 litrów płynu. Taką samą pomoc otrzymał także WTZ w Gorzycach.

Koordynatorem akcji przekazywania środków ochrony osobistej jest Ewa Kędzierska, kierownik Powiatowego Centrum Pomoc Rodzinie.

Środki ochrony osobistej pochodzące z zasobów starostwa, m. in. maseczki szyte przez zaprzyjaźnione instytucje i osoby prywatne, fartuchy i płyny do dezynfekcji oraz przyłbice otrzymali też dyrektorzy powiatowych szkół.

INFO: STAROSTWO POWIATOWE W TARNOBRZEGU


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

fourteen − 7 =