„To uskrzydlające uczucie uratować komuś życie” – to myśl przewodnia ogólnopolskiej kampanii Fundacji DKMS, która ma na celu zachęcenie Polaków do zarejestrowania się w bazie DKMS, dawców szpiku, a tym samym zwiększenie szans pacjentów chorujących na białaczkę i inne nowotwory krwi, potrzebujących przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Stałe powiększanie bazy dawców szpiku jest bardzo ważne, ponieważ cały czas jest wielu pacjentów, którzy pośród zarejestrowanych 33 milionów potencjalnych dawców szpiku na świecie nie znaleźli swojego „bliźniaka genetycznego” i z ogromną nadzieją czekają na informację o tym, że znalazł się zgodny dawca.

W naszej nowej, pełnej barw kampanii społecznej, chcemy pokazać, że każda osoba, która zarejestruje się jako potencjalny dawca szpiku ma szansę uratować komuś życie i doświadczyć niesamowitego, uskrzydlającego uczucia, którego – jak mówią nasi dawcy faktyczni – nie da się porównać z niczym innym. Jesteśmy przekonani, że pomysł z przeniesieniem motywu skrzydeł ze spotu telewizyjnego do przestrzeni miejskiej nie tylko zainteresuje mieszkańców Tarnobrzega oraz turystów ideą dawstwa szpiku, ale również będzie dla miasta Tarnobrzega jednym z elementów promocji miasta, miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby zobaczyć skrzydła i zrobić sobie zdjęcie na ich tle – informuje Piotr Błaszkiewicz, prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą  Białaczkę Szpikową o/podkarpacki, koordynator Kampanii w Tarnobrzegu.

Od 15 lipca można już wykonać sobie zdjęcie ze skrzydłami na tle banera , który znajduje się  przy tarasie widokowym Jeziora Tarnobrzeskiego, drugi znajduje się obok Kei. Kolejny etap to powstanie muralu ze skrzydłami.

Piotr Błaszkiewicz zachęca do robienia sobie zdjęć pamiątkowych. Jak mówi, zdjęcie udostępnione  na portalu społecznościowym jest Twoją małą cegiełką , wkładem w szerzenie idei walki z nowotworami krwi. Kampanii w naszym mieście  Patronuje Prezydent Miasta  Pan Dariusz Bożek. Dni Tarnobrzega są szczególnym takim czasem aby dołączyć do Kampanii. Te skrzydła to skrzydła motyla, Anioła, to coś pozytywnego dla chorych, są nośnikiem, które dają nadzieję . Bądź Aniołem.

Źródło: Fundacja DKMS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × one =