Świetny wynik 15 medali (3 złote, 4 srebrne i 8 brązowych) to kolejny bardzo dobry występ tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg, którzy wrócili z zakończonych w Wiśle Indywidualnych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych. 
Od 2006 roku, co roku przywozimy medale z tej imprezy sportowej i jest ich już, uwaga 114 sztuk. 
Pokazujemy wszystkim, że osoby, zawodnicy z niesprawnościami IKS JEZIORO Tarnobrzeg od lat odnoszą sukcesy mimo różnych przeciwności losu i godnie promują Tarnobrzeg. 
Nasz sukces to doskonała promocja klubu, Tarnobrzega, Województwa Podkarpackiego jak również promocja sponsorów. 

Medaliści IKS z Wisły to:
Krzysztof Żyłka podwójny Mistrz Polski  
w singlu w klasie 4 – w meczu finałowym wygrana z Rafałem Lisem Szansa Start Gdańsk 3:2 (-3,8,-5,9,6) oraz w deblu „wózki” Krzysiek i Rafał para grająca ze sobą w Reprezentacji Polski 
pokonują w finale 3:2 (8,-9,9,-9,8) inną parę z Reprezentacji Polski Nalepka/Czerwiński

Maciej Nalepka Mistrz Polski w singlu w klasie 3 w finale wygrywa 3:0 (10,4,10) z Mariuszem Czerwińskim Start Radom i również z nim zdobywa Wicemistrzostwo Polski w deblu „wózki”

Paweł Włodyka podwójny Wicemistrz Polski w singlu w klasie 10 i w deblu w klasie 6-10 z Maksymem Chudzickim. Paweł to „najbardziej sprawny” z zawodników IKS, który uczestnicy w rozgrywkach 2 ligowych 
i z drużyną KS Orlicz 1924 Suchedniów wywalczył awans do 1 ligi.

Emilia Kotarska podwójna Wicemistrzyni Polski w singlu kobiet „wózki” klasa 1-5 i w mikście w parze z Januszem Chamotem.

Janusz Chamot srebrny medal w mikście klasa 2-5 i brązowy w singlu „wózki” w klasie 3. Świetny występ Janusza w singlu, pokonał 3:1 (8,-7,10,3) Ryszarda Papisa Start Warszawa i 3:0 (7,7,8) Mariusza Siewierskiego Start Bydgoszcz

Debiutantka 11 letnia Magdalena Pawłasek została Wicemistrzynią Polski do lat 23 w singlu kobiet klas 6-10 
Jerzy Zajdel podwójny brązowy medalista w singlu i w deblu w klasie 11 z debiutantem Pawłem Demkowiczem
W półfinale singla Jurek po zaciętym pojedynku przegrał 2:3 (-10,7,-8,7,-2) z Damianem Fira z Gorzowa Wielkopolskiego,

Kolejne brązowe medale zdobyli w singlu Dawid Sowa klasa 9, który w półfinale uległ 2:3 (-9,-8,10,9,-6) Pawłowi Jabłońskiemu KS Bronowianka Kraków (w deblu zajął wysokie 5-8 miejsce) 
oraz w singlu Piotr Sokalski „wózki” klasa 2 i Paweł Mazuryk klasa 8. 
Natomiast Mariusz Matejek tuż za podium na miejscu 5-8 ukończył zawody w klasie 9.

Podziękowania dla trenerów Feliksa Kordysia i Radosława Poświatowskiego za pomoc, w czasie zawodów i w osiągnięciu Naszego wspólnego sukcesu. 

tekst: R. Zięba, IKS Jezioro Tarnobrzeg. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

four × two =