Rusza druga edycja „#Komórkomania”. Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. Apel jest skierowany przede wszystkim do ludzi młodych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Tarnobrzega i okolic, a także do wszystkich mieszkańców, którzy chcą świadomie i dobrowolnie włączyć się w akcję Dzień Dawcy Szpiku. Bardzo dużo na stronie fb pojawia się apeli o poszukiwaniu Dawcy szpiku dla dzieci i dorosłych z całej Polski . Ta akcja jest również odpowiedzią na ten apel.

Ponad 2,5 tys. osób z Tarnobrzega jest już zarejestrowanych w bazie DKMS-u jako potencjalni dawcy szpiku, a 14 osób jest już rzeczywistymi dawcami.
Dzień Dawcy Szpiku już 12 i 13 grudnia w Tarnobrzegu. Podczas akcji będą pobierane wymazy z ust i rejestrowane do bazy DKMS – Potencjalnych Dawców Szpiku.Dla Ciebie to 5 minut, dla innych to całe ich życie. Zostań Bohaterem..

Organizatorami jest DKMS-Polska, Baza Dawców Komórek Macierzystych -Agnieszka Wróblewska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Budowlanka ” oraz Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową SPBS.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

eleven − two =